Aşk Tatiline Gittiğini Sandı, Hayatınını Şokunu Yaşadı! Tam 5.4 Milyon Dolandırıldı

Samsun’da tanıştığı Emregül A. ile duygusal bir ilişki yaşayan Mehmet K., birlikte Bodrum’a gittikleri tatilin kabusa dönüştüğünü fark etti. İddialara göre tatil dönüşü, sevgilisi tarafından “Benim adamlarım senetleri imzalamanı istiyor, aksi takdirde sıkıntı yaşayabilirsin” şeklinde şok edici bir tehditle karşı karşıya kaldı. Korkudan etkilenen Mehmet K., 5 milyon 400 bin liralık bir seneti imzaladı. İstanbul’a döndüğünde ise sevgilisinden kaçarak durumu polise bildirdi. Olayın ardından Emregül A. hakkında 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Samsun’da hayatının aşkını bulduğunu düşünen 41 yaşındaki Mehmet K.’nın romantik tatili, iş birliği iddialarına dönüştü. İddiaya göre iş seyahati için Samsun’a giden Mehmet K., orada 53 yaşındaki Emregül A. ile tanıştı ve kısa sürede duygusal bir bağ kurdu. Çift, İstanbul’a döndükten sonra Emregül A.’nın da peşinden gelmesiyle birlikte araç kiralayarak Bodrum’a tatile çıktılar. Ancak tatil dönüşü yolunda beklenmedik olaylar yaşandı.

İddialara göre Emregül A., Mehmet K.’ya yolda “Bizi takip eden bir araç var, benim adamlarım senetleri imzalamanı istiyor. Eğer imzalamazsan sıkıntı yaşayabiliriz.” dedi. Bu sözler üzerine panikleyen Mehmet K., büyük bir korkuyla 5 milyon liralık bir seneti imzalayarak Emregül A.’ya verdi. Daha sonra ise korkusundan dolayı 400 bin liralık başka bir seneti daha imzaladı. Osmangazi Köprüsü’nde takip edildiğini fark eden Mehmet K., İstanbul’a varır varmaz aracından kaçarak taksiyle sevgilisini takibe başladı.

Taksi takibi sonucunda Emregül A.’nın takip eden araçla anlaşma yaptığını gören Mehmet K., büyük bir hayal kırıklığı yaşayarak karakola başvurarak durumu bildirdi. Polisin yaptığı arama sonucunda müştekiye ait eşyalar ve imzalanan senetler bulundu. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Emregül A. hakkında faili meçhul kişilerle işbirliği yaparak Mehmet K.’yi tehdit edip dolandırmak suçlamasıyla 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir