Ankara Emniyeti’nde neler oluyor: Ses kaydı ortaya çıktı

Ayhan Bora Kaplan örgütünün 2 numarası olduğu iddiasıyla yargılanan firari Serdar Sertçelik, davada gizli tanık olduğunu ifade etmişti. Firari gazeteci Erk Acarer’e konuk olan Sertçelik, Ankara Emniyeti’ne bağlı polislerin baskısıyla “gizli tanık” olduğunu ve gizli tanık ifadesinin içeriği konusunda polisler tarafından yönlendirildiğini öne sürdü. Sertçelik, ek ifadeyle AKP yöneticilerinin ismini vermesi için emniyet tarafından zorlandığını iddia etti.

Ayhan Bora Kaplan davasının gizli tanığı M7 kendini ifşa etti: ‘Soylu’yu suçlamamı istediler’Siyaset

İDDİALAR ARASINDA PEK ÇOK İSİM VAR

Sertçelik iddialarında “Bir şekilde zaten gizli tanık yaratacaklar bu belli. Ben de kabul ettim. Kendimi ve ailemi kurtarabilmek için, benim ve abimin üzerine yıkılacak dosyaları engelleyebilmek için. Daha sonrasında bu ifadeyi kendileri isim isim ‘Bu ismi koyalım mı? Koyalım. Bu olay böyle olmuş mudur? Olmuştur.’ diye beni baskılarla tehditlerle hiç bir şekilde irademin altında olmayarak 19 sayfalık gizli tanık ifadesi oluşturdular.” ifadelerini kullandı.

“Bütün o giren isimler ilk ifadede. Benim bir sonraki ifadede söyleyeceğim isimleri duyduğunuzda herkes şaşıracak” diyen Sertçelik, “‘Serdar Bekir Bozdağ, Mücahit Aslan, Abdülhamit Gül, Fahrettin Koca, Sadık Soylu… bu isimlerle ilgili bir şablon oluşturulacak. Bunlarla da oturup karşılıklı konuşacağız. Gizli tanık ifadene bunları da ekleyeceksin.’ denildi.

Bu şahıslar eklendiğinde ben nasıl kendimi kurtarabilirim. Bu şahısların isimlerini ben kullandığımda, AK Parti’nin gücü altında nasıl bunları yapabilirim diye anlamaya çalışıyorum. Ortada bir savaş var çünkü kendi içerilerinde. Ne olduğunu anlayamıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sertçelik’in kumpas iddialarında Abdülhamit Gül, Bekir Bozdağ, Hasan Doğan, Mücahit Aslan, Bilal Aslan, Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, Fahrettin Koca’nın isimlerini vererek Emniyet üzerinden AKP’ye darbe yapıldığını yineledi.

SES KAYIDI ORTAYA ÇIKTI

Serçelik’in iddialarında gündeme getirdiği ve kendisini Süleyman Soylu ve Hasan Doğan’a karşı komplo kurmaya teşvik eden Ankara Emniyeti’nden olduğu iddia edilen bir isimle yaptığı görüşmenin kaydı ortaya çıktı.

Sertçelik, “Ankara Emniyet Müdürlüğü AKP’ye darbe yapıyor” iddiasını ileri sürmüş, “Yarın yapacağım paylaşımlarla tüm söylediklerimi ispat edeceğim” demişti.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nden Ş.D. isimli yetkili ile Serdar Sertçelik arasında geçen konuşma ise şu şekilde:

Serdar Sertçelik: Orada da karşıda Mücahit Aslan var. Bu tarafta Bekir Bozdağ var. Şimdi Mücahit Aslan reise çok yakın. Şimdi ben bunu söylediğimde ben iyice kötüye gitmeyeyim müdürüm.

Ş.D.: Bu iki. İki konu ile ilgili söylüyorum, iki konuyla ilgili görüşeceğim ben. Gerek yok istersen sana söyleyeyim. Söylemeyeceğine söylicem. Açık ve et söyleyeyim.

Bekir Bozdağ ile ilgili bir şey demiyorum. Muhtemelen söyle derler. O ayrı bir konu. Ama bu diğer konuyla ilgili tabi bakmak lazım.

(Not: Serdar Sertçelik’in dile getirdiği iddialarda ismi geçen emniyet personellerinin halen görevde olmaları sebebiyle videoda isimlerinin geçtiği kısımları yayınlamıyoruz.)

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

“Hakkımda çıkan iddialara bu hesabımdan yanıt vereceğim” diyen Sertçelik “Adıma açılmış başka hesaplara itibar etmeyiniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir